jaunumi
Dūreniešu salidojums

  11.septembrī vairāk kā septiņdesmit dūreniešu salidojuma dalībnieku pulcējās Lejasciema kultūras namā, lai kopīgi pavadītu saulaino svētdienas pēcpusdienu, pakavētos atmiņās, satiktu sen neredzētus skolasbiedrus, skolotājus, kaimiņus. Agrāk Dūrē bijusi pamatskola, bibliotēka, veikali, pienotava, feldšeru punkts. Bijusi ļoti aktīva sabiedriskā dzīve – darbojies dramatiskais kolektīvs, pūtēju orķestris, koris, notikuši dažādi pasākumi, zaļumballes.
Iepriekšējais salidojums, kurš notika 2007.gadā, pulcināja Dūres skolas absolventus, bijušos skolēnus un skolotājus, uz šo salidojumu aicināti tika gan esošie, gan bijušie Dūres iedzīvotāji, bijušie Dūres skolas skolēni, skolotāji, visi, kas sirdī jūt piederību Dūrei.
                Salidojuma organizētājs Jānis Neibergs bija parūpējies par interesantu pasākuma programmu. Tika sveikta Dūres skolas bijusī direktore un skolotāja Hedviga Uiska, skolotāji – Rita Lorence, Ārija Bērziņa un Vilnis Bērziņš. Notika arī “Dūreniešu salidojuma skolas” mācību stundas, kurās labākie skolēni saņēma diplomus. Dziedāja Dūres talants Dāvis Mellis un Megija Rīza Liepiņa. Varēja baudīt Ata Auzāna un viņa grupas muzikālo sniegumu.
                Lai arī šobrīd Dūrē sabiedriskā un ekonomiskā dzīve ir apsīkusi, daudzu cilvēku atmiņās un likteņos tai joprojām ir nozīmīga vieta. Dūrē dzimtas saknes ir arī vairākiem šodien ļoti zināmiem cilvēkiem, piemēram, fiziķim un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenajam loceklim Mārcim Auziņam, viņa vectēvs bijis Dūres pamatskolas pārzinis un skolotājs Aleksandrs Vīksna, kā arī mūsu pašu Gulbenes novada domes izpilddirektorei Gunai Švikai.

Dana Puidze