jaunumi
Lejasciema jauniete Līva Kampe saņem Award bronzas līmeņa apbalvojumu

      12. novembrī kuplā skaitā devāmies uz Rīgas Latviešu biedrības namu, lai sveiktu un atbalstītu Līvu. Ar mums kopā devās grupa “Deep silence”, lai pasākuma dalībniekus iepriecinātu un pārsteigtu ar savu muzikālo sniegumu. Grupai tas lieliski izdevās, paldies jums, kā arī Jurim Ivanovam un Jānim Mellim!
     Pasākumā bija  īpaši viesi, kuri sveica jauniešus un pasniedza apbalvojumus - Lielbritānijas vēstniecības vadītājs Latvijā Tims Kollijs, Agra Bērziņa, Agnese Rakovska, savukārt, piedzīvojumu meklētājs Kārlis Bardelis (airu laivā veiksmīgi šķērsojis Atlantijas okeānu) jauniešiem teica zelta vārdus: “Nekādu atrunu - seko savam sapnim!” Rīgas pieminekļu aģentūra visiem bronzas un sudraba Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award dalībniekiem, kuri 12.11.2016. saņēma savus apbalvojumus, un viņu Award vadītājām dāvināja - iespēju apmeklēt Brīvības pieminekļa Goda telpu un palūkoties uz Valsti, esot 19 metru augstumā.
     Tas vēl nav viss! 30. novembrī esam aicināti uz Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu, lai pusdienotu kopā ar Anglijas karaliskās ģimenes delegāciju. Līvai būs svarīgs uzdevums - pastāstīt par savu paveikto darbu, savu motivāciju piedalīties un mērķiem nākotnē.
     Šāda veida pasākumi motivē gan jauniešus turpināt sasniegt mērķus, gan vadītājus apņēmīgi turpināt iesākto. Ko Līva darīja, lai  sasniegtu izvirzītos mērķus Award jomās? Prasmē Līva mācījās spēlēt klavieres (jomas vadītāja - Inga Deigele),  brīvprātīgajā darbā lasīja grāmatas veco ļaužu mājā (jomas vadītāja - Dzintra Jegure), fiziskajā sagatavotībā mācījās mūsdienu deju pamatus (jomas vadītāja - Valērija Olekša), piedzīvojuma ceļojumā pētīja aizsargājamos un indīgos ārstniecības augus. Jomas – fiziskā aktivitāte, jauna prasme un brīvprātīgais darbs – jāpilda trīs mēnešus. Šo jomu aktivitātēm jāvelta vismaz 60 minūtes nedēļā. Atkarībā no jaunieša izvēles, vienas jomas aktivitāte jāveic papildus trīs mēnešus, tātad kopumā visas individuālās bronzas līmeņa programmas izpildes ilgums ir vismaz sešus mēnešus ilgs. Jāatceras vien tas, ka programma Award drīzāk pielīdzināma maratonskrējienam, nevis sprintam, tādēļ individuālo mērķu sasniegšanai jāvelta tik daudz laika, cik nepieciešams. Piedzīvojumu ceļojuma ilgums ir 2 dienas un 1 nakts (bronzas līmenim). Ja kāds jaunietis ir ieinteresēts darboties Award programmā, ar prieku veidosim sadarbību un kopīgiem spēkiem sasniegsim mērķus. Vairāk par Award: http://award.lv/
     Lai izdodas mums ikvienam sasniegt savus mērķus līdz galam, kā to paveica Līva!

Anna Žīgure,

Jauniešu centra “Pulss” darbiniece