jaunumi
"Uzdrīkstēties ir skaisti"

      26.ecembrī, otrajos Ziemassvētkos, jau trīspadsmito gadu “Latvijas lepnuma” ceremonijā tika godināti cilvēki, kuri dara vairāk, nekā kāds no viņiem varētu prasīt vai sagaidīt, sarežģītā situācijā nepaliek malā, palīdz, izglābj un atbalsta, tādējādi iedvesmojot ar savu pašaizliedzību, nesavtību, kā arī spēj motivēt mūs ikvienu dzīvē sasniegt vairāk un nepadoties.
     Šogad “Latvijas lepnuma” ceremonijā nominācijā “Skolotājs” Latvijas lepnuma simbolu un balvu – stilizētu Zelta ābeli saņēma Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas distanču slēpošanas trenere, Jaunsardzes un informācijas centra jaunsargu instruktore Lāsma Gabdulļina vai kā mīļi viņu uzrunā bērni – Lāsmiņa, kura Lejasciema bērniem un jauniešiem ir skolotāja, trenere, draugs, atbalstītāja un glābēja vienā personā.
Lāsma treniņus Lejasciemā vada jau gandrīz 20 gadus. Sākotnēji tikai ar ideju un vēlmi to darīt, bez materiāli tehniskā nodrošinājuma, bez atlīdzības un, galvenokārt, ar ģimenes atbalstu.
     Kopš Lāsma strādā par distanču slēpošanas treneri, sešu gadu laikā ar ģimenes, domubiedru, bērnu vecāku, pagasta pārvaldes atbalstu ir izdevies īstenot tādas ieceres, par kurām mūs, lejasciemiešus, daudzi varētu apskaust. Ir nodibināta biedrība SK “Lejasciems”, kura īstenojusi vairākus projektus, ar kuru palīdzību bērniem un jauniešiem ir nodrošināta gan vide, gan inventārs, kas dod iespēju trenēties arī bērniem, jauniešiem, kuru vecāki nevar iegādāties inventāru slēpošanai. Ir asfaltēta 325 metru gara skrituļslidošanas un rollerslēpošanas trase, kas ļauj arī gada siltajos mēnešos trenēties slēpošanā. Šāda trase mūsu novadā ir vienīgā. Lāsmas galvā jaunu ideju netrūkst, un tiek meklēti veidi (piemēram, projekti), kā bērniem rast jaunas iespējas sevi pilnveidot, paplašinot inventāra klāstu.
     To varētu nosaukt par darba redzamo daļu, bet noteikti šis viss nebūtu nekā vērts, ja Lāsma būtu tikai trenere nevis draugs, atbalstītājs un glābējs vienā personā. Uz treniņiem pie Lāsmas ar prieku dodas visi bērni - gan tie, kuriem sportošana ir ierasta lieta savā ģimenē, gan arī tie, kuriem ar sportu nav bijusi liela saskarsme, jo Lāsmai ir dabas dots talants - iemācīt bērniem mīlēt sportu. Droši varam apgalvot, ka pie Lāsmas bērni iemācās ne tikai sportot, bet arī strādāt komandā, cienīt un atbalstīt vienam otru, ticēt saviem spēkiem un nepadoties pie grūtībām. Katrs bērns jūtas un ir īpašs, jo viņa māk atrast īstos vārdus, lai uzmundrinātu un iedvesmotu, ne tikai tos, kuri ir spēcīgāki un varošāki, bet pamana katra mazo progresu un izdošanos, kas viņam šoriez ir izdevies labāk kā iepriekš.
     Zīmīgi, ka tieši pirms 20 gadiem janvāra ”Pagalmā” ir bijusi intervija ar Lāsmu par viņas sportiskajiem panākumiem, kurā viņa teikusi: “Sports – tie nav tikai rezultāti un uzvaras, tā ir mūsu veselība.”