jaunumi
Jaunsargi barikāžu piemiņas pasākumā Rīgā

     20.janvārī Doma laukumā pie barikāžu piemiņas ugunskura pulcējās vairāki simti cilvēku, starp viņiem bijām arī mēs, jaunsargi no Gulbenes novada skolām: Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas, Gulbenes 2.vidusskolas,Stāķu un Galgauskas pamatskolām, Lejasciema un Lizuma vidusskolām, kopā 44 aktīvi, savas tautas vēsturi izzināt griboši, jaunieši.
     Lai nokļūtu uz 1991. gada barikādēm veltīto piemiņas pasākumu, jau pašā rīta agrumā mēs devāmies ceļā.
     Bijām ļoti priecīgi Doma laukumā pie piemiņas ugunskura sastapt Latvijas Valsts  prezidentu R. Vējoni un NBS komandieri Raimondu Graubi (tas nekas, ka komandiera pilnvaras nodotas tālāk, mums viņš ir un paliek komandieris).
     Pēc piemiņas pasākuma devāmies uz  Rīgas kara muzeju, kur apskatījām jauno ekspozīciju par Pirmo pasaules karu.
     Pēcpusdienā devāmies uz ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.
     Mēs esam lepni par saviem tautiešiem, kuri, spītējot aukstumam, bailēm un uzbrukumiem, nenobijās un aizstāvēja savu valsti un piedalījās barikādēs!
Vēlamies teikt paldies Jaunsardzes un informācijas centram par iespēju apmeklēt piemiņas pasākumus un labāk izprast barikāžu notikumu gaitu! Kā arī liels paldies Gulbenes novada jaunsargu instruktoriem Arnim Cānam un Lāsmai Gabdulļinai par aktīvu darbu Gulbenes novada jaunsargu izglītošanā un patriotisma vairošanā!

Alvīne Ivanova